Події / Події організації

Для когось Дністер – джерело життя, для когось – незбагненний Божий дар усім нам… Та схоже, що Мінприроди бачить у ньому лише родовище будівельних матеріалів

22.02.2013
автор: Олександр Степаненко

Нещодавно стало відомо, що Державна служба геології та надр України, яка перебуває в структурі Мінприроди, звернулася до Тернопільської обласної ради з пропозицією погодити комерційний видобуток річкового гравію в руслі Дністра на землях водного фонду Добрівлянської сільської ради – не зважаючи на те, що йдеться про територію Національного природного парку «Дністровський каньйон».

ЕГО «Зелений Світ» стурбований такими планами, адже як відомо, донні піщано-гравійні відклади грають важливу роль у підтриманні стабільності річкового русла, спроможності річки до самоочищення, а також як природні нерестовища риб. Тож наслідками неконтрольованого видобутку гравію та піску можуть бути: забруднення води, зниження водності, міграція русла, активізація водної ерозії берегів, зменшення фільтраційної спроможності річки, руйнування нерестовищ.

У процесі консультацій з Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області, Тернопільським обласним управлінням водних ресурсів ми довідалися, що ці поважні відомства рекомендували не погоджувати таку діяльність.

Однак управління водних ресурсів натомість «пропонує провести розчистку р. Дністер з метою поглиблення дна для судноплавства». Така точка зору дещо дивує – судноплавство на верхньому Дністрі ніколи й не було надто помітним, а віддавна загалом припинилося. Чи може десь таки готується до спуску на воду секретна дністровська флотилія?...

Скоріше охочі видобувати гравій у Дністровому руслі побачили для себе особливо спокусливі умови саме у такому варіанті: тут і ліцензій купувати не потрібно, і сплачувати податки – також, і ніхто не проконтролює дотримання ліцензійних обсягів…

Наразі «Зелений Світ» направив звернення до управління, де аргументовано доводиться неприпустимість будь-якого видобутку та «поглиблення дна для судноплавства» у НПП «Дністровський каньйон». Ведемо також консультації з колегами у Тернопільській обласній раді.

З текстом звернення можна ознайомитися тут.

Поширити інформацію