Події / Події організації

«Зелений Світ» підтримує ініціативу мешканців мікрорайону Кадуб проти ущільнення забудови житлового кварталу, за створення зелених зон!

22.11.2012

Уже не перший рік мешканці вулиць Маковея та Володимира Великого живуть, зі страхом очікуючи чергового втискання у їхній мікрорайон будівництва нового багатоповерхового будинку. Так було вже не раз, попри регулярні їхні протести. Востаннє – коли приватне підприємство «Серет-Інвест» збудувало чергову багатоповерхівку впритул до території сьомого дитсадка, закривши дітям сонце з південної сторони…

Людей тоді не почула ані влада, ані багатий власник «Серет-Інвесту». І знову чуємо, про наміри того ж підприємства спорудити ще одну бетонну «коробку» просто поруч - між дитсадком та аптекою по вулиці Маковея. Це означає – закрити дітям сонячне світло ще й із заходу. Та чи не досить вже?

Як на мене, у Чорткові ситуація з отим «повзучим ущільненням» давно сформованих житлових кварталів склалася чисто ненормальна.

У нашому мікрорайоні Кадуб проживає біля восьми тисяч мешканців. Але чомусь досі тут не існує жодного впорядкованого, придатного для відпочинку парку або скверу. Одне приємне виключення - озеленені території двох дитсадків, сьомого та дев’ятого. Мамі з немовлям, людині літнього віку, інвалідові відпочити просто немає де. Скажіть, куди подітися їм – особливо у літню спеку? Особливо, якщо не мають можливості виїхати за місто? Де знайти отой куточок спокою, затінку та чистого повітря – щоб поруч не стояли контейнери зі сміттям, ніхто не паркував би автомобілів та не витріпував хідники? Сподівалися, що колись таки відведуть під сквер територію поблизу п’ятої школи. Так ж ні – і там вже нині все забудовано.

Знаю, що не раз люди збирали підписи під колективними зверненнями до міського керівництва: «владо, відведи на Кадубі місце під парк відпочинку, сквери, дитячі майданчики! Владо, подумай про можливості комунальних інженерних мереж цього мікрорайону – адже їм вже тридцять років! – скільки можна їх обтяжувати новими будинками?»

Жодного разу не довелося прочитати відповідь нами ж обраної місцевої влади, яка б свідчила, що наш голос почуто і така містобудівна документація невдовзі розроблятиметься. На жаль.

Знаю, що фахівцями Національного лісотехнічного університету України розробляється Схема комплексної зеленої зони міста. Сама не раз зустрічалася з керівником конструкторського бюро паном Пархуцем. Звертала увагу, що «у нас на районі» все ще існує кілька ділянок, придатних для створення сквериків та озеленених дитячих майданчиків: і на Володимира Великого, і на Маковея, і на Січинського. Знаю, що й «Зелений Світ» власне оцю ділянку, на яку так вперто зазіхає «Серет-Інвест», також рекомендував зарезервувати під сквер. Запропонувано було навіть робочий варіант його назви - сквер «Писанка».

Впевнена: якби влада підтвердила, що ця ділянка не забудовуватиметься, що її статус у містобудівних документах затверджений, саме як зелена відпочинкова зона, мешканці самі впорядкували б її. Як то зробив, наприклад, депутат міської ради Любомир Махомет на клаптику території на розі вулиць Маковея та Січинського.

А крім того, терміново варто створити зелену захисну зону довкола каплиці та джерел, з яких частина мешканців мікрорайону бере питну воду – маю на увазі ярок на „Золотарці”.

Все ще існує можливість – люди, от це вже точно остання ! - запроектувати новий парк відпочинку для усього житлового мікрорайону на території метеостанції, як то також передбачено проектом Схеми зеленої зони Чорткова...

Тільки от де отой проект, чому так нестерпно довго розробляється? Як видно, багатьом багатим та можновладним він не потрібен – і саме у тому причина вже дворічного зволікання з його розробкою.

Але він конче потрібен людям, котрі приїздять до свого мікрорайону не лише переночувати. Людям, котрі хочуть тут ЖИТИ і мати нормальні умови для життя: радіти від зелених дерев за вікном, чути голоси птахів та дитячий сміх, відпочивати на спільному подвір’ї, спілкуватися з сусідами, вільно дихати врешті-решт... Хіба ЦЕ не нормальні людські бажання? Хіба ЦЕ не важливо?!

Як видно, не потрібен владі й Генплан, який враховував би екологічні ризики та та право громадян на здорове довкілля (попередній проект не пройшов ан іекологічної, ані державної комплексної експертизи). Не потрібен детальний план території, без якого, до речі, за законом «Про регулювання містобудівної діяльності» жодне будівництво не повинно вестися.

Знаючи, що на сесію міської ради 23 листопада вкотре буде винесено питання про відведення землі під вікнами дитячого садка під комерційне будівництво, люди знову захвилювалися. Напередодні сесії ініціативна група мешканців мікрорайону закликала людей прийти на збори за місцем проживання. На оголошення із запитанням: «Буде сквер поблизу дитячого садка, чи черговий багатоповерховий будинок?» люди відреагували миттєво.

У зборах взяли участь 65 небайдужих громадян: мешканців навколишніх вулиць, батьків дітей, що відвідують дитячий садок.

Люди були налаштовані мирно, але рішуче: цей клаптик громадської землі мусимо відстояти.

Нікого не доводилося агітувати - усі одноголосно погодилися із рішенням зборів:

1. Звернутися до Чортківської міської ради та Чортківської РДА з пропозицією не погоджувати питання про відведення земельної ділянки, проектування та будівництво чергового багатоквартирного будинку поруч з дитсадком № 7 (вул. Володимира Великого, 26).

2. У процесі розробки та оновлення містобудівної документації передбачити створення рекреаційної зони (дитячого майданчика та скверу) поруч з дитсадком № 7 для мешканців вулиць Маковея та Володимира Великого.

Тож владо, почуй нас нарешті!

Люди, не спіть, гуртуймося!

Буде у нашому мікрорайоні сквер, або черговий багатоквартирний будинок під вікнами дитячого садка – залежить від нас.

Наталія Богданець,
викладач Чортківської гімназії «Рідна школа»,
член колегії ЕГО «Зелений Світ».

 

Поширити інформацію