Події / Події в Україні

Семінар «Викладання теми зміни клімату у школі»

07.07.2014
автор: Олександр Степаненко

3-5 липня вчителі та представники недержавних організацій зібралися у Косові на науково-практичний семінар, щоб обмінятися досвідом викладання теми зміни клімату та спробувати на собі інтерактивні навчальні методики. Семінар має на меті допомогти небайдужим освітянам-активістам у їх роботі зі школярами, а саме – дати можливість обмінятися досвідом у напрямку “чому навчати?” і “як навчати?” у питаннях зміни клімату.

Семінар «Викладання теми зміни клімату у школі» було організовано в рамках проекту «Кліматичних форум Східного Партнерства» Національним екоцентром (НЕЦУ) та Робочою групою з питань зміни клімату (РГ ПЗК) при активній підтримці та співпраці з Європейським союзом, Австрійським Червоним Хрестом, Австрійською Агенцією з Розвитку та Всесвітнім фондом дикої природи.

Змістовним акцентом семінару стали інтерактивні та ігрові методи навчання.

Приміром лише на перший погляд міжнародні переговори ООН зі зміни клімату, на яких представники офіційних делегацій держав вирішують глобальні екологічні проблеми, видаються чимось загадковим. Під час навчальної гри «Зелений менеджер» команди самі грають роль світових урядів. Сидячи за круглим столом і використовуючи картки гри команда-країна ухвалює політичні рішення: визначають економічні витрати, рівень забруднення довкілля та забезпеченість продовольством. Далі кожна "країна відправляє" свого делегата на переговори ООН, де той озвучує її позицію, від її імені бере на неї зобов’язання, надає підтримку країнам, що розвиваються. Після кожного туру ухвалення рішень внутрішньої політики ведучий описує зовнішні фактори, які тим чи іншим чином впливають на життєдіяльність країни. В результаті виграє країна з найбільшою кількістю економічних та енергетичних ресурсів та з найменшими викидами парникових газів...

ЕГО «Зелений Світ» на семінарі представляла викладач природничих дисциплін Чортківського педагогічного коледжу імені Барвінського Оксана Помозибіда. Вона представила презентацію: "Позиція РГ ПЗК щодо причин та наслідків катастрофічного паводку у басейні Дністра та гірських приток Дунаю 23 - 27 липня 2008 року".

 

Поширити інформацію