Події / Міжнародні події

Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року

01.05.2017
джерело: www.ua.undp.org

 

25 вересня 2015 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію "Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року"

Цей Порядок денний є планом дій для людей, планети та процвітання. Його мета полягає також у зміцненні всезагального миру в умовах більшої свободи.

Ми визнаємо, що викорінення бідності в усіх її формах та вимірах, включно з крайньою бідністю, є найважливішим глобальним завданням та однією із невід’ємних потреб сталого розвитку.

Цей план реалізовуватимуть усі країни та всі зацікавлені сторони, що діятимуть на засадах співробітництва і партнерства.

Ми сповнені рішучості звільнити людство від тиранії, бідності та нужденності, зцілити та убезпечити нашу планету.

Ми прагнемо здійснити сміливі та перетворювальні кроки, які нагально потрібні для того, щоб вивести світ на траєкторію сталого і неухильного розвитку.

Вирушаючи у цю спільну подорож, ми урочисто обіцяємо, що ніхто не буде залишений осторонь.

Сімнадцять Цілей сталого розвитку і 169 завдань, що їх ми проголошуємо сьогодні, демонструють масштабність і амбітність цього нового всезагального Порядку денного. Вони орієнтовані на розвиток здобутків, досягнутих у рамках Цілей розвитку тисячоліття, і на завершення реалізації завдань, які не вдалося виконати.

Вони спрямовані на реалізацію прав людини для всіх, досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Вони мають комплексний та неподільний характер і забезпечують зрівноваження трьох вимірів сталого розвитку: економічного, соціального та екологічного.

Ці Цілі та завдання у наступні 15 років стимулюватимуть діяльність у сферах, що є критично значущими для людства і планети.

Офіційний український текст Резолюції можна завантажити за цим посиланням

Поширити інформацію