Публікації / Екологічні права

Argumentum ad rem, наостанок

15.12.23  |  Олександр Степаненко

У 2015 році ЕГО «Зелений Світ» звернувся із заявою до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) на захист права доступу до інформації, гарантованого статтею 10 Європейської Конвенція про захист прав людини та основних свобод
детальніше »»»

Аналітичний звіт з дотримання екологічних прав громадян

20.01.21  |  

Оприлюднено "Аналітичний звіт з дотримання екологічних прав громадян"
детальніше »»»

Коментар до закону «Про стратегічну екологічну оцінку»

30.01.20  |  

Організація "Екологія. Право. Людина" презентує нове видання: «Постатейний коментар до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»
детальніше »»»

Як зберегти ліс? Участь громадськості в управлінні лісами

26.02.19  |  

Щойно оприлюднений посібник "Як зберегти ліс? Участь громадськості в управлінні лісами" - чергове видання Міжнародної благодійної організації «Екологія–Право–Людина»
детальніше »»»

Новий посібник з процесуальних питань захисту екологічних прав

08.02.19  |  

Міжнародна благодійна організація "Екологія. Право. Людина" видала новий посібник "Процесуальна правоздатність у справах про захист екологічних прав та довкілля: міжнародні стандарти та національна практика"
детальніше »»»

Малі ГЕС з великими наслідками

17.02.18  |  Олександр Степаненко ЕГО Зелений Світ

Розвиток малої гідроенергетики повинен відбуватися на принципах мінімізації екологічних наслідків та участі громадськості у прийнятті владних рішень. Наразі ж, як бачимо, участь громадськості наша місцева влада та «цивілізований інвестор» вітають лише у одному форматі – одностайного «одобрямсу».
детальніше »»»

Чортківський цирульник

29.12.17  |  Олександр Степаненко ЕГО Зелений Світ

Чомусь для одних з нас дерева у місті є частиною живої природи, вікові дерева - спадщиною. Для інших вони – щось на кшталт вертикального складу деревини. За їхньою логікою, якщо досягло дерево вікової межі росту – йому пряма дорога на дрова. І ще - для одних міська громада – це люди, з правами яких слід рахуватися. Для інших – це отарка, якою можна всіляко маніпулювати
детальніше »»»

Програма розвитку гідроенергетики України має бути скасованою

30.06.17  |  

Відбулося перше судове засідання за позовом Національного екологічного центру України до Кабінету Міністрів України про скасування рішення Уряду, яким було схвалено Програму розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року
детальніше »»»

Розділ про дотримання екологічних прав у доповіді правозахисних організацій «Права людини – 2016»

19.05.17  |  Олександр Степаненко ЕГО Зелений Світ

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група щойно презентували доповідь правозахисних організацій «Права людини – 2016». Розділ доповіді про дотримання екологічних прав розроблений ЕГО «Зелений Світ».
детальніше »»»

Наміри ПАТ «Укргідроенерго» збудувати каскад ГЕС на Дністровському каньйоні є правовою, економічною та екологічною авантюрою

02.03.16  |  

Позиція ЕГО «Зелений Світ» стосовно планів ПАТ «Укргідроенерго» збудувати так званий «Верхньодністровський каскад ГЕС на Дністрі»
детальніше »»»
Поширити інформацію