Події / Події організації
«Захистіть клімат! Не гальмуйте переговори!»
05.12.2009
«Захистіть клімат! Не гальмуйте переговори!» - з такою вимогою до можновладців звернулись українські громадські організації під час акції біля Міністерства охорони навколишнього середовища, яка відбулась 2 грудня.
Активісти організацій блокували вихід з Міністерства, демонструючи свою незгоду з офіційною позицією України. В хмарі чорних повітряних кульок із надписом «СО2» та «Клімат змінюється! Час діяти!» екологісти продемонстрували, що насправді означає позиція України на міжнародних переговорах зі зміни клімату.
Коментуючи ставлення до проблем зміни клімату в різних країнах, учасники акції навели для прикладу сусідню Польщу. Там викидів менше, добробут вищий, а позиція, яку країна презентуватиме на переговорах, передбачає абсолютне зменшення викидів на 20-30%. На жаль, в Україні – все навпаки. Замість скорочення викидів парникових газів планується значне їх збільшення на 70%. Екологісти пропонували перехожим та працівникам Міністерства чорні повітряні кульки, нагадуючи, що всі ми дихаємо одним й тим самим повітрям. Також представники екологічних організацій оприлюднили власну позицію щодо міжнародних переговорів зі зміни клімату.
Що ж вимагають від Уряду громадські природоохоронні організації? «Україна входить до двадцятки найбільших країн-забруднювачів атмосфери у світі. А відтак наша держава також повинна брати на себе зобов’язання та принаймні зупинити ріст викидів парникових газів» – говорить Христина Рудницька з Національного екологічного центру України.
«В Україні значний потенціал енергозбереження. Тому мета зупинити ріст викидів парникових газів до 2020 року є економічно та екологічно доцільною. А міжнародне зобов’язання повинно стати стимулом для уряду запроваджувати необхідні програми енергозбереження» - говорить Ірина Ставчук, голова Робочої групи НУО зі зміни клімату. В підтримку своїх слів екологи посилаються на Національне Агентство Енергозбереження. За їх оцінкою, при виконанні державної концепції по енергозбереженню до 2015 року, в Україні при рості ВВП до 20% не буде збільшуватися обсяг споживання енергії.
Акція, що відбулась, була присвячена міжнародним переговорам ООН зі зміни клімату, які розпочнуться 7 грудня у Копенгагені. На переговори прибудуть президенти, прем’єри та офіційні делегації зі 192 країн світу для розв’язання глобальної проблеми, яка загрожує всьому людству. Аби запобігти кліматичним змінам, країнам необхідно домовитись хто і на скільки знижуватиме викиди парникових газів.. Робити це необхідно якомога скоріше, оскільки, за оцінками вчених, ці зміни загрожують людству повенями, посухами, ураганами, голодом, нестачею питної води, хворобами, зникненням багатьох видів рослин та тварин. Людство може зупинити небезпечні зміни клімату - для цього існують усі технології та потрібно лише 1% світового ВВП. Справа за політичними рішеннями лідерів країн під час переговорів в Копенгагені.
Організатории акції: Робоча група зі зміни клімату та Кліматичний рух України.
ЕГО “Зелений Світ” та клуб „Ковчег” в ході акції представляв Андрій Степаненко.
Довідка:
Робоча група зі зміни клімату – мережа неурядових екологічних організацій, які вже 8 років співпрацюють між собою для реалізації права громадян на життя в безпечному навколишньому середовищі у зв’язку із загрозою глобальної зміни клімату. До її складу входять більше 18-ти екологічних громадських організацій зі всієї України.
Поширити інформацію