Події / Події організації

Ваших ГЕС надто багато - Карпати у нас одні

14.03.2013

Під таким гаслом пройшла у Чорткові публічна громадянська акція, приурочена до міжнародного "Дня дій проти дамб, за річки, воду і життя" 14 березня.

Її учасниками стали волонтери трьох громадських організацій: ЕГО "Зелений Світ", Екоклуб "Ковчег" та "Гельсінська ініціатива-ХХІ".

У такий спосіб вони намагалися підтримати мешканців карпатського краю, які протестують проти безвідповідальних проектів будівництва гідроелектростанцій на гірських річках, які загрожують руйнуванням природних екосистем та зниженням туристичної привабливості Карпат. Можливо, найкритичніша зараз ситуація з огляду на кількість проектів ГЕСоманів, які вже почали реалізовуватися - на Гуцульщині, у басейні Черемоша. Лише на цій річці планується спорудити більше 30 ГЕС.

Відомо, що цього дня громадянські акції пройшли у Києві, Івано-Франківську, Верховині... Їхню фотохроніку можна проглянути у нашій Галереї.

Молоді люди, які прийшли на акцію у Чорткові, також вважають, що неприпустимо жертвувати безцінною природною та етно-культурною спадщиною Карпат, їхнім потенціалом екологічного туризму в ім’я комерційних інтересів енергетичного лоббі.

Як відомо, Карпати є унікальним природним скарбом у серці Європи.

У нашому серці - також.

Поширити інформацію