Події / Події організації

Права – це не те, що дарують

18.10.2007
автор: Олександр Степаненко

Як і інші права людини, право на безпечне довкілля не дарується зверху. Його варто виборювати кожному, хто не хоче бути мовчазним свідком сваволі, що твориться по відношенню до Землі, часткою якої усі ми є, по відношенню до майбутнього наших дітей...

Організувати потужну протидію усім тим, хто своїми діями та бездіяльністю порушує природоохоронне законодавство, справді - непросто. На даль, пора велелюдних екологічних мітингів залишилася у минулому. Громадянське суспільство в Україні нині переживає непрості часи. Це стосується і малочисельних природоохоронних організацій, які здебільшого просто не встигають реагувати на зростаючу кількість викликів, породжених техногенним тиском на довкілля та владною безвідповідальністю.

На нашу думку, одним з перспективних шляхів виходу з кризового становища може бути саме цілеспрямоване застосування правових методів. Постає питання, як це робиться? Як поставити у правові рамки того, хто забруднює та бездумно використовує природні блага? Як відстежувати дії держави та змусити її виконувати свій конституційний обов’язок - бути гарантом дотримання людських прав, у тому числі права кожного з нас жити у безпечному природному світі ?

Нещодавно вийшло з друку чергове видання чортківського «Зеленого Світу» - моніторингова доповідь “Дотримання екологічних прав. Україна - 2006 рік”. Її написано групою лідерів громадських природоохоронних організацій, тобто людьми, які у більшості не є фахівцями у сфері правничих наук. Написано без остраху перед юридичними канонами та канонотворцями. У ній можна віднайти різноманітні точки зору, суперечливі ідеї та вільні формулювання.

Мета цієї роботи – не лише надати громадську оцінку стану дотримання екологічних прав в Україні. Автори прагнули зробити крок до усвідомлення важливості екологічних прав, до підвищення екологічної культури – у владному і широкому суспільному середовищі.

Першу презентацію моніторингової доповіді було зроблено 24 липня в Українському Домі на Європейській площі під час роботи Громадянської Асамблеї України.

Друга відбудеться у Чортківській центральній районній бібліотеці, 21 жовтня, о 16-й годині.

Запрошуються небайдужі громадяни.

Олександр Степаненко,

керівник проекту
“Моніторинг дотримання екологічних прав в Україні”

Поширити інформацію