Події

УГКЦ закликає віруючих не приносити пластикове сміття до храмів та на цвинтарі

29.10.2013

В цьому зверненні духовенство просить вірних не купувати пластикових вінків та квітів і не приносити їх на похоронні процесії та гроби. Священики звертають увагу на велику шкоду для природи і здоров’я людства від таких штучних «прикрас», а також заявляють, що пластиковим квітам не місце на похороні чи цвинтарі.

У звернення йдеться про те, що все частіше на цвинтарях можна побачити безліч штучних квітів та вінків, які разять око неприродно яскравими кольорами фарб. Ці пластикові вироби не мають жодної духовної чи сакральної цінності, але все більше переходять у звичку, немовби являючи собою невід’ємний атрибут оздоби гробу на похороні чи могили на кладовищі.

Проте мало хто задумувався про подальшу долю таких «прикрас», адже коли вони втрачають свій колір і форму, їх просто викидають на смітник, який здебільшого знаходиться поряд із кладовищем. Такі гори пластикового сміття більшість з нас мали нагоду бачити перед святом Воскресіння, коли на зміну старим люди приносять нові, штучні квіти та вінки, а сміття зазвичай підпалюють, а в кращому випадку вивозять на сміттєзвалище. При згорянні пластику в повітря, яким ми з Вами дихаємо, виділяються дуже шкідливі викиди. Відомі випадки отруєння шкідливими речовинами, що виділяються при спалюванні пластикового сміття.

Святі Отці Церкви навчають, що єдиною допомогою для душі померлої людини є молитва і милостиня. Тому, ідучи на похорон, замість того, щоб купувати дорогі вінки, краще ці кошти передати родині померлого. Похорон – це молитва за душу новопреставленої людини, а тому кожен, хто приходить на нього, повинен принести з собою свою молитву, а не сміття, яким є штучний вінок чи штучна квітка.

Сьогодні виробництво і реалізація штучних квітів та вінків набуло розмаху справжнього чорного бізнесу, який наче зашморг на шиї свого здоров’я затягує кожен, хто купує цю пластикову продукцію.

Свіщеники УГКЦ закликають не купувати і не розповсюджувати пластикових квітів та вінків на цвинтарях, не приносити штучних вінків на похорони, а творити щиру молитву. Адже душа померлої людини потребує тільки молитви і лише молитва та діла милосердя можуть наблизити її до зустрічі з Богом.

Пам’ятаймо, що Господь Бог Творець саме людям заповів «порати і доглядати» землю, а отже ми, люди, відповідаємо за стан нашого з Вами спільного дому – Землі. Відповідаємо перед своєю совістю, перед нашими дітьми та нащадками, а головне перед Господом Богом.

З повним текстом звернення можна ознайомитися на сайті Бюро з питань екології УГКЦ

 

Поширити інформацію