Події

Євросуд прийняв першу справу про побиття на Майдані - "Сіренко проти України"

05.02.2014
джерело: Німецька хвиля - www.dw.de

До Європейського суду з прав людини у Страсбурзі надійшов перший позов від активіста Євромайдану, заступника Голови Національного екологічного центру України, Ігоря Сіренка, побитого силовиками 30 листопада. Суд прийняв справу до розгляду і підвищив її статус до "пріоритетної".

Європейський суд з прав людини довів до відома української влади факт отримання позову "Сіренко проти України" і попросив офіційний Київ надати свої зауваження. Про це DW повідомили у прес-службі Європейського суду. Йдеться про скаргу від учасника акцій протесту у Києві на те, що його було побито та незаконно затримано працівниками правоохоронних органів.

Позивач Ігор Сіренко, громадянин України, приєднався до акцій протесту 29 листопада. У своєму позові він повідомляє, що представники спецзагону "Беркут" били його під час силового розгону Євромайдану і незаконно затримали 30 листопада у Києві.

Ігор Сіренко стверджує, що таким чином були порушені статті третя (заборона нелюдського поводження), п’ята (право на свободу та особисту недоторканність), одинадцята (свобода мітингів та зібрань), тринадцята (право на ефективний правовий захист) Європейської конвенції з прав людини. Позивач вважає, що ті методи, які представники української влади застосували до нього та інших учасників демонстрацій, також порушили низку інших статей Конвенції.

Позов від Ігоря Сіренка Європейський суд з прав людини отримав 28 січня, а вже 1 лютого керівник секції, до якої був направлений позов, вирішив повідомити про це український уряд. Таким чином українській владі пропонується "надати письмові зауваження по суті справи до 28 лютого поточного року". У ЄСПЛ також повідомили, що керівник секції, яка займається розглядом позову від Сіренка, ухвалив рішення надати цій справі статус "пріоритетної".

Поширити інформацію