Події

Звернення Тетяни Тимочко, голови Всеукраїнської екологічної ліги

01.03.2014
джерело: Сайт ВЕЛ

Дорогі друзі, колеги.

Звертаюся до вас з великою довірою, що базується на нашій багаторічній співпраці і сподіваюся на вашу підтримку.

Тривалий час ми разом відстоювали право громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля. У Криму і на Донбасі, у Карпатах і на Поліссі, у Києві, Луганську, Львові, Одесі та Севастополі – повсюдно ми разом здійснювали заходи задля забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України.

Ми спільно виступали за формування екологічного мислення в українських громадян і закликали владу виконувати природозахисне законодавство. Досить часто у відповідь ми чули, що держава не в силі знайти ресурс для розв’язання екологічних проблем. Але як з’ясувалося мільярди державних коштів розграбовувалися, вивозилися в офшори, використовувалися на облаштування маєтків Януковича, його сім’ї, оточення та найвищих посадовців.

Нас тривалий час переконували, що влада готова до встановлення європейських правил і стандартів в усіх сферах життя. Але нас знову обдурили.

Саме тому українці вийшли на Євромайдани у Києві та у всіх куточках України.

Той, хто на виборах обіцяв почути кожного, не захотів слухати вимог мільйонів українців про цивілізовані стосунки влади і громадян.

Натомість застосував силу, а потім і зброю.

Жертви великим болем відгукнулися у наших душах, збурили нашу свідомість і спричинили нове протистояння. Підняли голови політики, яким не дорога наша земля, які нас – українських громадян розглядають лише як механізм задоволення власних амбіцій.

Гляньте, хто очолює антиукраїнські мітинги – це люди, що розграбовували наші природні ресурси і привласнювали їх задля власного збагачення.

Нині наша держава постала перед загрозою вторгнення іноземних військ. Керівництво Російської федерації, держави, яку ми, українці, називали стратегічним партнером, держави, що обіцяла виступати гарантом територіальної цілісності, нині прийняла рішення про введення військ в Україну. Переконана, що прогресивна частина дружнього нам російського народу не підтримає намагання Кремля зіштовхнути народи задля задоволення своїх імперських амбіцій.

Останній раз вторгнення іноземних військ на територію України відбулося у 1941 році. Українці, як і увесь світ засудили ініціаторів розв’язання тієї війни. Ми пам’ятали про мільйони жертв і сподівалися, що уроки страшної світової катастрофи стануть нездоланним бар’єром для їх повторення.

Здається, ми помилялися. Наша тимчасова слабкість і протиріччя викликали нездоровий апетит політичних хижаків, які мріють про відродження тоталітарної імперії. Їх не спинять ні кровопролиття в Україні, ні навіть смерті синів Росії.

Їх спинить лише наша єдність і згуртованість, наша спокійна впевненість у власних силах і віра у тому, що Україна буде незалежною, демократичною європейською державою.

Друзі, я закликаю вас до порозуміння, злагоди та єднання.

Я закликаю звернутися до ваших друзів і знайомих, колег та партнерів, які живуть у східних та південних регіонах України для роз’яснення наших прагнень і збереження спокою в Україні.

Миру і добра вам, друзі.

Слава Україні!

Поширити інформацію