Події / Події організації

ЕГО “Зелений Світ” підтримує процес створення гідрологічних пам’яток природи

15.05.2014
автор: Олександр Степаненко

11 травня, в ході недільного велотуру, проведеного ЕГО “Зелений Світ”, оглянули два природних джерела на території Джуринської сільської ради: "Прало" та "Дзюрудло".

З ініціативою надання їм статусу гідрологічних пам’яток природи місцевого значення виступив наш земляк, професор Любомир Царик, завідувач кафедри геоекології Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка.

Одне з джерел, "Прало", знаходиться в межах села, поруч з хатами, біля шляху на Полівці. Територія довкола нього потребує впорядкування. Друге джерело, "Дзюрудло" - на сільській околиці, біля стежини на Слобідку. З обох джерел люди беруть питну воду. Ми переконалися, що вода та справді чиста та смачна. До обох джерел церковні процесії приходять у дні свята Водохреща. Обидва вони живлять річку Джуринку, ту саму, що формує знаменитий Червоногрудський водоспад та впадає до Дністра біля Устечка.

За результатами обстеження джерел "Зелений Світ" направив власне звернення до Чортківської районної та Тернопільської обласної ради.

Сесія районної ради розгляне питання про надання джерелам заповідного статусу 16 травня.

Поширити інформацію