Події / Події організації

Мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA знову на Тернопіллі

12.10.2016
автор: Олександр Степаненко

26 жовтня, у Теребовлянському вищому училищі культури відкриється програма XIIІ Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Тернопіллі. Тут буде представлено фільми українського режисера Сергія Лисенка з серії «Енциклопедія Майдану».

 

Docudays UA переживає вже свій 13-й сезон. Сьогодні він – найбільший в Україні фестиваль документального кіно, і єдиний наразі фестиваль фільмів про права людини. Фестиваль проходить щороку впродовж останнього тижня березня - у Києві. А восени - пускається у мандри усіма краями України.

Місія фестивалю - сприяти підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини, формуванню в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності, створенню фундаменту для демократичного майбутнього країни.

Географія мандрів фестивалю Тернопіллям вкотре охопить: Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Монастириський, Теребовлянський та Чортківський райони. Переглянути та обговорити його фільми можна буде у будинках культури, молодіжних клубах, кафе, бібліотеках, школах, гімназіях, коледжах, а також у закладах позбавлення волі. Вхід на всі заходи в рамках фестивалю – вільний.

Змістовним гаслом Docudays UA -2016 є «Крізь ілюзії». Адже багатьом з нас здавалося, що після вигнання злочинної влади у 2014 році наша країна відразу стане процвітаючою. Як бачимо, це було ілюзією. І не лише збройна агресія на Донбасі є перешкодою на нашому шляху до співтовариства вільних країн Європи. Розуміємо, що успішну та конкурентоспроможну Україну можуть збудувати лише освічені та відповідальні громадяни власною щоденною працею.

Цього року у власному багажі мандрівний фестиваль привезе більше 20 документальних стрічок українських та іноземних авторів, у тому числі ті, що отримали відзнаки на Docudays UA та інших міжнародних фестивалях документального кіно. Серед них: «"Звіть мене Маріанною" польської авторки Кароліни Бєлявської (фільм-володар головного призу фестивалю у номінації DocuПраво), "Девід і я" канадських режисерів Рея Клонскі та Марка Леймі (володар "Призу глядацьких симпатій"), "Аліса в Країні війни" Аліси Коваленко...

Подією цьогорічного мандрівного Docudays UA є фільм «Жива Ватра» Остапа Костюка. Він мандруватиме з нами не лише Тернопіллям. Його плануємо привезти ще й до «Серця Гуцульщини», туди де тривали зйомки, до Верховинського та Косівського районів. Отже простір наших мандрів цього року розшириться «від Збруча до Черемошу»!

Під час фестивалю відбудеться кілька спеціальних показів документальних стрічок, приурочених до 40-ї річниці від створення Української Гельсінської групи - першої в умовах радянського тоталітарного режиму правозахисної організації, місією якої було дотримання прав людини і становлення засад майбутньої правової та демократичної держави - ненасильницьким шляхом.

З короткими анонсами фільмів знайомтесь на сторінці Docudays UA в Інтернеті http://traveling.docudays.org.ua/.

Програму мандрівного фестивалю можна завантажити тут.

Актуальні новини - на його сторінці у мережі Facebook: https://www.facebook.com/Мандри Docudays UA Тернопіллям

Організація – представник фестивалю у Тернопільській області - ЕГО «Зелений Світ» - http://greenworld.in.ua

Партнери у проведенні фестивалю:

ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ» (м. Чортків) - http://21.helsinki.org.ua/;

Приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Тернополі - http://helsinki.org.ua/

“Art Film Studio” - ww.artfilm.com.ua

Інформаційні партнери: телекомпанія ТТБ (Тернопіль), газети «Свобода» (Тернопіль); «Голос народу» (Чортків), Чортківський вісник» (Чортків), часопис «Золота Пектораль» (Чортків)

 

 

 


Поширити інформацію