Події / Події організації

Цей дитсадок недаремно назвали "Сонечком"

15.08.2019
автор: Олександр Степаненко ЕГО Зелений Світ

Нещодавно у рамках інформаційної кампанії з популяризації використання відновлюваних джерел енергії , яку проводить група громадських організацій Української кліматичної мережі, відбувся наш візит до Рожніської об'єднаної територіальної громади Івано-Франківської області.

У 2014 році у комунальному дитсадку «Сонечко», що у селі Рожнів , в рамках реалізації державної програми регіонального розвитку було встановлено сонячну електростанцію (СЕС) потужністю 9,6 кВт. Цей проект тоді було визнано переможцем конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування», організованого Урядом та представництвом Євросоюзу в Україні.

Про ефективність проекту, який вже п’ятий рік приносить реальну користь громаді, розповіли ініціатор проектів, посадовець Рохнівської сільської ради пан Микола Никифоряк та вихователька садка пані Вікторія Прочук.

Вироблену на СЕС електроенергію Рожнівська сільрада віддає у загальну мережу ПАТ «Прикарпаттяобленерго» і розраховується за спожиту дитсадком енергію за пільговою ціною, яка покриває лише вартість її транспортування. Таким чином за 5 років дитсадок зекономив на потреби електропостачання близько 250 тисяч бюджетних гривень, окупивши таким чином інвестиції у встановлення СЕС. Вивільнені кошти територіальна громада прагне використовувати на інші потреби у сфері енергозбереження.

Так, приміром, було закуплено 70 енергоефективних LED-ламп для освітлення Рожнева. Приміщення дитсадка "Сонечко" опалюється твердопаливним котлом, що працює на біопаливі - деревній трісці.

Рожнівська ОТГ не зупиняється на досягнутому. У її планах – нові проекти використання відновлюваних джерел енергії. Планується встановлення сонячних колекторів для підігріву води у дитсадку «Сонечко», а також сонячних фотоелектричних панелей – у трьох школах ОТГ: у селах Кобаки, Хімчин та у самому Рожневі загальною потужністю 30 кВт.

Фото - Олександр Степаненко

 

Поширити інформацію