Події / Події організації

Чи реально сільській раді стати суб’єктом енергоринку?

01.10.2019
автор: Олександр Степаненко ЕГО Зелений Світ

Щойно повернулися з села Тюдів, що у Косівськоому районі Івано-Франківської області Візит відбувся у рамках інформаційної кампанії з популяризації використання відновлюваних джерел енергії , яку проводить група громадських організацій Української кліматичної мережі.

У цьому селі на даху сільського клубу вже п’ятий рік поспіль працює мала сонячна електростанція. У 2014 році тут також було реконструйовано мережу вуличного освітлення, що передбачало заміну 33 опор та придбання 34 енергоефективних ліхтарів із світлодіодними лампами.

Впровадження енергоефективних заходів та використання відновлюваного джерела енергії стало можливим завдяки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», учасниками якого стали Тюдівська сільська рада та громадська організація «Добробут Тюдова». На реалізацію цього проекту було залучено майже 220 тисяч гривень зовнішніх коштів.

Про проект розповіли: Оксана Довганюк, сільский Голова та Дмитро Кобзюк, голова громадської організації «Добробут Тюдова». Мікро-СЕС потужністю 1,92 кВт-год увесь цей час працює справно. Вироблена фотоелектричною панеллю енергія подається в загальну мережу . Спожита енергія зараховувалася сільраді за ціною 0,2 грн за 1 кВт (ціна транспортування ПАТ "Прикарпаттяобленерго").

Як результат, 3 км освітленої центральної вулиці села впродовж 4-х років обходилися Тюдову майже безкоштовно.

Але у 2019 році, із вступом у дію ЗУ "Про ринок електроенергії" сільська рада отримали від ПАТ "Прикарпаттяобленерго" пропозицію легалізувати свою діяльність з генерації енергії у відповідності до законодавчих новацій і укласти нову угоду з обленерго. Для цього потрібно створити комунальне підприємство або енергетичний кооператив, пройти процедуру ліцензування, зареєструватися в якості суб’єкта енергоринку і т. д.

Наразі Тюдівська сільська рада, яка володіє СЕС потужністю усього лиш 1,92 квт не готова до таких кроків. Хоча бажання розвивати у комунальному господарстві практику використання ВДЕ у мешканців Тюдова є.

Фото - Олександр Степаненко

 

Поширити інформацію