Події / Події організації

Відкриваємо "двері до правосуддя"

30.01.2021
автор: Олександр Степаненко

Клуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Кіноклуб на вулиці Зеленій» відкриває проект "Двері до правосуддя". Ті, хто цікавиться неігровим гуманістичним кіно, знають, що такий кіноклуб діє у Чорткові ще від 2014 року. Ініціатива його створення належала громадським організаціям ЕГО "Зелений Світ" та ГО "Гельсінська ініціатива-ХХІ". Він входить до всеукраїнської мережі кіноклубів Docudays UA.

Повага до органів судочинства певною мірою формується з огляду на стан приміщень, у яких вони перебувають Візуальним уособленням цього неналежного стану є двері до Чортківського районного суду, оті символічні "двері до правосуддя", унікальна мистецька робота невідомих майстрів початку ХХ століття, яка давно потребує реставрації. Що слід зробити для того, аби "двері до правосуддя" мали належний вигляд та були відкритими?

Що ж до змісту згаданого проекту «Кіноклубу на Зеленій», то він має у собі адвокаційну та інформаційно-просвітницьку складову. У рамках проекту лобіюватиметься ціль проведення реставрації елементів історичного будинку, в якому у даний час функціонує суд у Чорткові.  

Учасники та партнери проекту також привертатимуть увагу до стану інших пам’яток архітектури на території Чортківської громади, а отже у такий спосіб проект сприятиме збереженню історико-культурної спадщини.

Мета просвітницької кампанії "Зміцнення у суспільстві авторитету правосуддя" - сприяти усвідомленню принципів верховенства права, поширенню правових знань, пропагуванню історичного досвіду правового та ненасильницького вирішення протиріч, розв'язанню проблем, що виникають у ході сучасної судової реформи.

Проектом також передбачено поширення знань про історію органів правосуддя на місцевому рівні та про видатних правників міста Чорткова. Буде поширено публікації та проведено ілюстровані лекції про відомих правників ХХ століття: Антона Горбачевського, Мілетія Видрака, Володимира Електоровича, Івана Хичія, Михайла Росляка, Станіслава Міхаловського тощо.

Маємо також намір видати брошуру, присвячену життю та діяльності Антона Горбачевського – «постаті № 1» в історії міста ХХ століття, видатного адвоката, правозахисника, громадського діяча, теоретика права, видавця, мецената, політика, дипломата, одного з перших у нашому краї правників українського походження.

Очікуємо, що основними партнерами у проекті виступатимуть: ГО "Гельсінська ініціатива-ХХІ", Чортківська міська рада, Чортківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Чортківський районний суд та Управління державної судової адміністрації у Тернопільській області.


Поширити інформацію